• صفحه اصلی
  • >
  • اخبار
  • >
  • راهیان نور با هدف آشنایی با فرهنگ ایثارگری برگزار می شود

راهیان نور با هدف آشنایی با فرهنگ ایثارگری برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری فارساززنجان،اقبال جهانبخشی عصرامروزدرجمع خبرنگاران اظهارکرد:راهیان نوربا هدف آشنایی با فرهنگ ایثارگری و مقاومت برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هر سال در دو بازه زمانی گروهی ازدانش‌آموزان دختر و یک گروه ازدانش‌آموزان دختر به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می‌شوند،اظهار کرد:اعزام کاروان‌های راهیان نور موجب پیوند نسل جدید با نسل دوران دفاع مقدس و آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه طارم با تاکید بر استمرار برپایی اردوهای راهیان نور درایام مختلف سال درراستای پاسداشت حماسه‌آفرینی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس افزود:سفر به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور حرکتی ارزشمند است که انقلاب و نظام را در مقابل دشمنان بیمه می‌کند.
جهانبخشی با اشاره به اینکه آشنایی جوانان، نوجوانان و خانواده‌ها با محورهای عملیاتی هشت سال دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهم‌ترین اهداف حضور کاروان‌های راهیان نور در این مناطق است،بیان کرد: در همین راستا امسال ۳۶ نفر از دانش‌آموز پسر زنجانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام و از یادمان‌های مختلف شهدا بازدید کردند.
وی در ادامه به برنامه‌های اجرایی هفته بسیج دانش‌آموزی اظهارکرد: شعارهفته بسیج دانش‌آموزی درسال‌جاری با عنوان«دانش‌آموز انقلابی ومدرسه انقلابی»است.
فرمانده سپاه ناحیه طارم ادامه داد: طی این هفته برنامه‌هایی همچون حضور سازمان یافته در نماز جمعه و نشست‌های معرفتی و بصیرتی واحدهای مقاومت بسیج اجرایی خواهد شد.
جهانبخشی همچنین ازبرگزاری صبحگاه‌های ایثاروشجاعت درمدارس وبرگزاری نشست‌های روشنگری در این ایام خاطرنشان کرد:رژه گروه‌های بسیج دانش‌آموزی و برپایی ایستگاه‌های نقاشی در مسیر راهپیمایی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که به همین مناسبت اجرایی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code