دبیرخانه دانش آموزی کنگره ۳ هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان شروع به کار کرد

کتگره

جعفر گنج خانلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس افزود: با آغاز به کار این دبیرخانه گامی بزرگ در جهت تهیه و تدوین دایره المعارف شهدای دانش آموز و آشنا کردن آحاد جامعه با زندگی شهدای دانش آموز و ابعاد تربیتی شهادت این غیور مردان کوچک برداشته خواهد شد. وی اضافه کرد: با فعالیت این دبیرخانه و تدوین دایره المعارف در دست اقدام جوانان و نسل جدید بخصوص دانش آموزان بهتر و بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان‌های شهدای عزیز دانش آموز آشنا شده و ارتباط بهتر و نزدیکتری با شهیدان والا مقام برقرار خواهندکرد.

این مسوول حضور دانش آموزان نوجوان و جوان در عملیات های مختلف دوران دفاع مقدس را با وجود سن کم، حرکتی بزرگ و عظیم در پیروزی رزمندگان حق علیه باطل عنوان کرد و گفت: در روایات مختلف، از خود گذشتگی در راه خدا و دفاع از حق در بالاترین درجه ارزش گذاری شده و فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته‌ای برخوردار است که جوانان و نوجوانان آن دوره این حقیقت را با آگاهی به منصه ظهور رساندند. 

گنج خانلو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۵۲۹ شهید نوجوان و دانش آموز، هدف از اجرای این کنگره را بصیرت افزایی و یادآوری این ایثارگری ها بیان و خاطرنشان کرد: پیروزی در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی میسر نمی شد مگر با تکرار ایثارگری ها و جان فشانی های ایثارگران آن دوران که امروزه باید به عنوان الگوهای ارزشی ماندگار به نسل های آتی معرفی شوند.

گفتنی است پیش از این نیز معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفته بود، کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان با استفاده از تمام ظرفیتها و توان موجود پاییز امسال برگزار خواهد شد.

به گفته سرهنگ سید شمس الدین موسوی، کمیته های مختلفی به منظورآ هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن این کنگره ملی در زنجان شکل گرفته است و از آنها انتظار می رود در این راستا تلاش و فعالیت بیشتری داشته باشند و کم کاری قابل قبول نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code