حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6281 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
داعش جهاد می‎کند اما به دلیل ولایت طاغوت کارش باطل است
3

به گزارش خبرگزاری فارس اززنجان، آیت‎الله محی‎الدین شیرازی در سخنران پیش از خطبه‎های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار داشت: شب ۱۹ ماه مبارک رمضان نخستین شب از شب های قدر است که باید از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده شود.ایشان با اشاره به اینکه ولایت دو قسمت دارد، یک قسمت سهم خداوند متعال […]

پ
پ

به گزارش خبرگزاری فارس اززنجان، آیت‎الله محی‎الدین شیرازی در سخنران پیش از خطبه‎های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار داشت: شب ۱۹ ماه مبارک رمضان نخستین شب از شب های قدر است که باید از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده شود.ایشان با اشاره به اینکه ولایت دو قسمت دارد، یک قسمت سهم خداوند متعال و قسمت دیگر سهم دیگران محسوب می‏‌شود،گفت: صحبت از دو نوع ولایت است که ولایت در ربوبیت تقسیم نمی‎شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بین ولایت‎الله و ربوبیت فرق وجود دارد، تصریح کرد: انسان چه بخواهد چه نخواهد یک خداوند بیشتر وجود ندارد و عالم دارای دو حکومت نیست.
آیت‎الله حائری شیرازی با اشاره به اینکه تا زمانی که انسان اختیاری ندارد هیچ تقصیری هم ندارد،ادامه داد: وقتی انسان صاحب اختیار شد برخی‎ها حسن اختیار و برخی‎ها نیز سوء اختیار می‎کنند.
وی افزود: برای ولایت الهی باید انسان تلاش کند تا لایق چنین ولایتی باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه خداوند متعال دو حجت را برای انسان قرار داده است،بیان کرد: حجت پنهانی عقل و حجت ظاهری انبیا و اولیای الهی است که در طول هم قرار دارند.
آیت‎الله حائری شیرازی با بیان اینکه اختلاف ما با مدیریت جهان، دانشگاه‎ها، تکفیری‌ها و نویسندگان بزرگ علوم انسانی نیز تمیز دادن همین دو حجت است،اظهارداشت: انسان باید با عقل و حجت باطنی خود تصمیم بگیرد.
وی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام مردم را به دین اسلام دعوت کرد و برخی‌ها با عقل خود اسلام را پذیرفتند، تصریح کرد: این افراد با عشق و ارادت دین اسلام را پذیرفتند که عموما در دوره حضرت محمد(ص) شهید شدند.
همچنین ایشان با بیان اینکه در غدیر پیامبر گرامی اسلام حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود انتخاب کرد، گفت: برخی افراد که کینه حضرت علی(ع) را در دل داشتند نتوانستند این موضوع را قبول کنند.
آیت‎الله حائری شیرازی افزود: کسی که مومن باشد با ستیزه‎کننده با خداوند متعال دوست نمی‎شود حتی اگر پدر، برادر و فرزندش باشد.
ایشان با بیان اینکه این اکثریت پس از وفات حضرت محمد(ص) کس دیگری را به جای حضرت علی(ع) به خلافت گزیدند،افزود: این افراد ولایت طاغوت را پذیرفته و ولایت الهی را قبول نکردند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت:انسانی که از روشنی به سوی تاریکی می‌رود، از تکبربه تکبر بیشتری می‎رود و ولایت‎الله را قبول ندارد.
آیت‎الله حائری شیرازی با اشاره به اینکه ایمان انسان را از شرک طاهر کرده و نماز هم انسان را از تکبر پاک می‎کند،ادامه داد:روزه به اخلاص انسان افزوده،زکات موجب رشد اقتصادی شده،حج دین را تقویت کرده و جهاد عزت اسلام را افزایش می‎دهد.
ایشان با اشاره به این‌که جهاد با ولایت‎الله عزت اسلام را موجب شده و با ولایت طاغوت ذلت می‎آورد، تصریح کرد:داعش جهاد می‎کند اما به دلیل ولایت طاغوت کارش باطل است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.