خروش بی‌نظیر مردم در ۹ دی تمام نقشه دشمن را خنثی کرد

 امام جمعه زنجان با بیان اینکه خروش بی‌نظیر مردم در ۹ دی تمام نقشه دشمن را خنثی کرد، گفت: حماسه نهم دی ماه ۸۸ روز بصیرت و میثاق امت ایران با امام و ولایت بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان،  آیت‌‌الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت شور و شعور حسینی اظهار داشت: نهم دی روز سرنوشت‌ساز درپاسداری از ارزشهای دینی، اعتقادی، آگاهی و هوشیاری امت بود و دشمن بعد از انقلاب اسلامی با توطئه‌های مختلف و با هر فرصتی که پیدا کرد می‌خواست  بین رهبری و مردم جدایی اندازد و خروش بی‌نظیر مردم تمام نقشه دشمن را خنثی کرد.وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با بصیرت مردم در حماسه نهم دی تصریح کرد: شناخت وسیله‌ای است که در مقابل دشمن به کار می‌رود و این شناخت همان بصیرت است.
امام جمعه زنجان ابراز کرد: دشمن با ایجاد توطئه می‌خواست نسل دوم و سوم  را از انقلاب رویگردان کند و در حقیقت همان جوانان با حماسه‌ای که در نهم دی ماه خلق کردند  ارادت خود را به رهبری و انقلاب نشان دادند.
وی افزود: دشمن بعد از مذاکره هسته‌ای نیز ایران  را عهدشکن اعلام و ادعای خسارت و غرامت از ملت ایران را کرد و مصوباتی علیه دولت ایران تصویب کرده است.خاتمی با اشاره به جنایاتی که اخیرا در کشور نیجریه اتفاق افتاده است،  خاطرنشان کرد: امروزه هر جنایتی که در سراسر دنیا اتفاق می‌افتد به خاطر  دخالت‌های آمریکا است که علیه مسلمانان جهان ایجاد کرده است.
وی با اشازه به روز هفتم دی ماه سالروز شهادت آیت‌الله حاج شیخ حسین غفاری بیان کرد: شیخ حسین غفاری در سال ۱۳۵۳ زیرشکنجه های رژیم طاغوت به جرم حمایت از امام خمینی‌( ره) به شهادت رسید.
امام جمعه زنجان  با اشاره به روز نهضت سوادآموزی گفت: فرد بیسواد در جامعه یک نقص است و امام خمینی(ره) به منظور ریشه کن کردن بیسوادی در جامعه، هفتم دی ماه سال ۵۸ دستور تشکیل  نهضت سوادآموزی را داد.خاتمی با اشاره به هفته ثبت احوال عنوان کرد: نخستین سندی که در ثبت احوال کشوری تشکیل شد به اسم فاطمه و در زنجان به نام محمود بود.وی با اشاره به آمار ۹ ماهه امسال ثبت احوال استان گفت: در ۹ ماه گذشته ۱۶ هزار و ۱۴۳ ولادت، ۳ هزار و ۵۶۸  وفات، ۸ هزار و ۴۵۲ ازدواج و یک هزار و ۷۵۲ مورد طلاق در زنجان به ثبت رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code