خدای آزادکنننده خرمشهر خدای آزادی قدس هم هست

خرمشهر-قدس

خدای شن های صحرای طبس، خدای آزادکنننده خرمشهر، خدای آزادی قدس هم هست. همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، قدس را نیز به زودی به دست سربازان مقاومت آزاد خواهد کرد.

******

دکتر هادی ابراهیمی ، دانش آموخته دکترای علوم سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما در جدیدترین یادداشت خود در آستانه روز جهانی قدس و فتح خرمشهر ، تقارن این دو روز حماسی را به آزادی قریب الوقوع قبله گاه اول مسلمانان جهان پیوند زد .

یا ایهالذین آمنو ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم

تقارن روز جهانی قدس با سالروز آزادی خرمشهری، ذهنم را به آزادی غرورانگیز و به ظاهر غیرممکن خرمشهر در گذشته و آزادی قریب الوقوع قدس در آینده متبادر کرده است!

در ذهنم مرور می کنم آنها که به یاری دین خدا می شتابند و دل به یاری و الطاف الهی می سپارند، قطعا” نصرت الهی را باور داشته و بدون کمترین تردیدی، پای در میدان نهاده و به تکلیف الهی خود عمل می کنند و خداوند هم در وعده های صادق خود، به یاری یاری کنندگان خویش شتافته و آنان را بر دشمنان خدا مسلط و پیروز می گرداند.
قدس، شبیه خرمشهر گذشته، اسیری است که آزادی اش را از سالها پیش انتظار می کشد، با این تفاوت که خرمشهر، شهری ایرانی است و فقط توسط دلیرمردان مسلمان ایرانی آزاد شد و دژ مستحکم و بظاهر شکست ناپذیرش، در غریو الله اکبر سربازان روح الله شکست و دشمن با آن همه هیبت ظاهری که البته پوشالی بود، در هم شکست، اما قدس، فقط یک شهر فلسطینی نیست، بلکه قبله گاه اول مسلمین عالم است و مدافعانی به وسعت جهان اسلام و یا حتی مسلمانان عالم و در نگاهی دیگر به عدد آزادگان جهان دارد و طبیعی است که امید به آزادی قدس، می تواند بسیار پررنگ تر از امید به آزادی خرمشهر باشد!

آزادی خرمشهر، سند نقد و زنده صدق وعده الهی است و اینکه مسلمانان، در بدترین و سخت ترین شرایط تنها نبوده و خدا با آنهاست و جمله معروف حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه” خرمشهر را خدا آزاد کرد” دقیقا” اشاره مؤکد به همین اعتقاد است که خدا با ماست!

با این نگاه بایدبه آزادی و رهایی قدس از قفس تنگ صهیونیستها اعتقاد راسخ داشته باشیم.
اگر هم یادآوری خاطرات آزادی خرمشهر برای نسلهای نو کمی دشوار است، می توانیم افکار عمومی را به شاهکار بزرگ سردار دلها شهید حاج قاسم عزیز ارجاع دهیم که چگونه به سیطره حکومتی قداره بندان داعشی پایان داد که برای توسعه خاورمیانه ای اسرائیل و پایان دادن به نفوذ ایران در منطقه و حتی نابودی ما، جنگ نیابتی راه انداخته و خشن ترین جنایتها را در کشتار و قتل عام مسلمانان به نمایش می گذاشت.

وقتی موصل آزاد می شود، وقتی سامرا امن می شود، وقتی حلب بازپس گرفته می شود، وقتی خان طومان به آغوش ما باز می گردد، وقتی رقه، دمر و دیرالزور آزاد می شوند و ذلت داعش دست پرورده صهیونیست ها به عینه دیده می شود، چه کسی می تواند در حضور آفتاب، انکار آفتاب کند و بگوید که مرگ و نابودی اسرائیل، دست نیافتنی و آزادی قدس، محال و محقق نشدنی است!

قطعا”، قدس در فرهنگ خرمشهر فتح خواهد شد و جبهه مقاومت که امروز دیوارهای حایل و گنبد آهنین را بر رژیم اشغالگر قدس تحمیل کرده، تابع فرهنگ دفاع مقدس ماست و قدم به قدم در طریق القدس ثانی، قدس را از چنگال اشغالگران آزاد خواهد کرد و براساس وعده مقام معظم رهبری، که ترجمان وعده الهی است، قطعا” نابودی اسرائیل را در همین سالهای پیش رو جشن خواهیم گرفت و نماز جمعه مسلمین در قدس، به امامت ولی امر مسلمین جهان اقامه خواهد شد.

ما اگر از آزادی قدس سخن به عمل می آوریم، مستند به آزادی خرمشهر است و همانگونه که رهبر عزیز ما فرمود، ما خرمشهرهای زیادی در پیش داریم که عراق و سوریه دو نمونه و قدس و فلسطین نمونه دیگری از آنهاست.

یادمان نرود که امام راحل فرموده بودند که راه قدس از کربلا می گذرد و نوبتی هم که باشد، نوبت قدس است و یقینا” با آزادی قدس، عزت پایمال شده جهان اسلام باز پس گرفته خواهد شد.

در فرمایشات اخیر دیدار مجازی رهبر معظم انقلاب با دانشجویان، به اخراج امریکایی ها و اسرائیلی ها مجددا” تأکید شد و این ناشی از بصیرت وسیع و عمیقی است که معظم له نسبت به آینده جبهه مقاومت اسلامی دارند و با توجه به سخنرانی تاریخی رهبری که برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته انجام می شود، ما منتظر دریافت تکالیف جدید خویشیم تا سلیمانی وار مثل صاعقه بر اسرائیل فرود آئیم و همزمان با اخراج امریکایی ها از منطقه و فرار پادوهای آنها، طومار غربی ها و عبری ها و سران خائن عربی را در هم بپیچیم.

به امید آن روز بزرگ

هادی ابراهیمی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code