خاطرات مستر همفر-جاسوس انگلیس

این کتاب مجموعه خاطرات جاسوس انگلیس ـ مستر همفر ـ در کشورهاى اسلامى است‌. او با سال‌ها تلاش و کوشش‌، مأموریت پنهانى خود را با موفقیّت به انجام رسانید. این مأموریّت مربوط به زمانى است که قدرت و شوکت امپراطورى  عثمانى رو به ضعف و سستى نهاده بود و دشمنان اسلام در پى آن بودند که با ویران کردن پایه‌هاى اعتقادى مسلمانان‌، ضربه‌اى اساسى بر جوامع اسلامى وارد سازند. آنان می‌کوشیدند تا باورهایى که مسلمانان را بیدار و آگاه می‌ساخت و میان آنها همدلى واتّحاد ایجاد می‌کرد و باورهایى که فرقه‌هاى گوناگون اسلامى بر آن پاى می‌فشردند و سلامت فکری‌، روانى و اجتماعى آنان را تأمین می‌نمود از میان بردارند.

در مقدّمه ترجمه انگلیسى این کتاب که در بمبئى چاپ شده آمده است‌: در خلال جنگ جهانى دوم‌، آلمانی‌ها خاطرات مستر همفر را به صورت یک مجموعه دنباله‌دار در مجلّه اشپیگل‌ منتشر کردند و در این مجموعه که با عنوان اعترافات همفر چاپ می‌شد از چهره امپریالیسم انگلیس پرده برداشتند.

پس از جنگ جهانى دوم یک مجلّه فرانسوی‌، ترجمه فرانسه این خاطرات را منتشر نمود. سپس دانشجویى لبنانى خاطرات همفر را از فرانسه به زبان عربى باز گردانید و در بیروت منتشر کرد.

ترجمه فارسى این کتاب که هم اکنون در دست شماست از روى نسخه عربى انجام گرفته است‌.

دانلود نسخهpdf

دانلود نسخه اندروید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code