حرف های دلنشین امام خمینی به آزادگان

ما را چه رسد که با این قلم های شکسته و بیان های نارسا در وصف شهیدان و جانبازان و مفقودان و اسیرانی که در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا کرده و یا سلامت خویش را از دست داده اند یا به دست دشمنان اسلام اسیر شده اند مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم؟ زبان و بیان ما عاجز از ترسیم مقام بلند عزیزانی است که برای اعلام کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامی جان بازی نموده اند.

پدران و مادران و همسران و خویشاوندان شهداء، اسرا، مفقودین و معلولین ما توجه داشته باشند که هیچ چیزی از آنچه فرزندان آنان به دست آورده اند کم نشده است. فرزندان شما در کنار پیامبر اکرم و ائمه اطهارند پیروزی و شکست برای آنها فرقی ندارد.


بارالها، اسرای ما اسیر جانی ترین دژخیم زمان می باشند مقاومت آنها دنیا را شگفت زده کرده است هرچه زودتر آنها را برای خدمت به تو و بندگانت آزاد فرما و به خاندان محترم همه صبر و اجر و سلامت و مغفرت عنایت فرما.
در اقدام شریف مادران بزرگواری که در دامن های مطهّر خود چنین فرزندانی را تربیت کرده اند چه می توان نثار کرد؟ و برای اسیرانی که در زندان های مخوف دشمن شجاعانه بر سر دشمنان بشریت فریاد می کشند چگونه می توان تعظیم نمود؟
اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادی اند و احرار جهان آنان را زمزمه می کنند. مفقودین عزیز محور دریای بیکران خداوندی اند و فقرای ذاتی و دنیای دون در حسرت مقام والایشان در حیرتند.
شما را با فداکاری ها و خدمتتان خجل کرده اید شما حجّت را بر ما تمام کرده اند. شما با کارهای خودتان سبب مباهات و افتخار پیامبر اکرم(ص) شده اید امام زمان (عج) را روسفید کرده اید.شما در پیشگاه خداوند متعال مقامی دارید که ما باید به شما غبطه ببریم.شما موجب عزّت اسلام و مسلمین و مردم ایران در دنیا گشته اید. شما تاریخ را با عظمت و معنویت خود زرّین و افتخارآمیز کرده اید. شما را ملائکه الله فراموش نخواهد کرد.
سلام بر معلولین و مفقودین و اسرای عزیزی که افتخار اسلام و میهن اسلامی خویش می باشند و رحمت خداوند بر این دامن های پاکی که پرورانند این جوانان شیردل می باشند.
فرق است میان آنان که با اسرای جنگی خویش که در حال جنگ با آنان به اسیری درآمده اند چون برادران خویش رفتار می کنند با آنانی که با اسرایی که از ایران گرفته اند و اکثر آنان مردم عرب روستاها یا شهر بوده و در جنگ دخالت نداشته اند آنچنان دژخیمانه رفتار می کنند.
خدایا، اسرا، این شیرمردان در بند را با سلامت و پیروزی به اوطان خود بازگردان و ما را خدمت گذار این ملت و ملت را قدرشناس زحمات شهیدانمان گردان.
خداوند ان شاءالله این اسرای مارا، این کسانی که محبوب ما هستند، محبوب ملت ما هستند این معلولین را، این اسرا را، این تمام کسانی که در آنجا در بند هستند همه اینها را خداوند ان شاءالله آزاد کند و ما را هم به وظیفه خودمان آشنا کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code