جنگ دوست داشتنی

«جنگ دوست داشتنی» خاطرات خود نوشته سعید تاجیک نویسنده و رزمنده جبهه‌های جنوب است که به صورت داستان روایی تهیه شده است. چاپ هفتم این اثر به زودی توسط سوره مهر منتشر می شوند. نویسنده به دلیل حسن زیباشناختی جنگ این کتاب را به «جنگ دوست‌داشتنی» نامیده است.

سعید تاجیک در این کتاب لحظه‌هایی را در جنگ به تصویر می‌کشد که کمتر در دید دیگران به‌ویژه خبرنگاران داخلی و خارجی آمده است. وی در جنگ به خلق آدم هایی می‌پردازد که عینیت داشته و اکنون شبه اسطوره می‌نمایند، مردان بزرگ و مردان گمنام که همگی در آفرینش قصه‌های او نقش یکسان دارند.

در قسمتی از کتاب آمده است: این کتاب کارنامه رزمی وفرهنگی نویسنده جوان و خوش ذوق آن است . جدول های این کارنامه را عنوان هایی پر کرده است که نشان از یک زندگی طبیعی در میدان های نبرد دارد.جنگ با خنده و شوخی مشکل کنار هم می نشیند، اما وقتی نشست هر دو زیباتر می شود.

سعید تاجیک با این کتاب به دارایی معنوی جنگ ما که زلال هم هست افزوده است. اگر بخواهیم به مقاومت هشت ساله مان افتخار کنیم راهی جز تکریم و تکرار ادبیات اصیل جنگ نداریم.

این ناشر از این نویسنده پیش از این نیز«‌آخرین گلوله»، « هشتاد روز مقاومت» را به چاپ رسانده که همه به صورت خاطرات روایی به نگارش درآمده است.

«جنگ دوست داشتنی» در۵۵۱ صفحه به همرا ضمیمه ای از عکس های شخصیتها و ازسوی دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تولید شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code