تهران میزبان ۱۵۰شهید گمنام است

تشییع شهید

مردم شهید پرور تهران در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، با حضور حماسی و دشمن شکن خود در مراسم با شکوه وداع و تشییع ۱۵۰ پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس تحت عنوان «یاران صادق» که در آستانه شهادت جانسوز رئیس مذهب تشیع، حضرت امام جعفر صادق (ع) و شهدای گرانقدر هفتم تیر برگزارشد شرکت کردند.

سلام و صلوات خداوند بر شهیدان حماسه‌ساز، عزت آفرین و فداکار از صدر اسلام تاکنون که در عرصه‌های مختلف دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های والای اسلام، حفظ و حراست از مرزهای دینی، اعتقادی و جغرافیایی در مقابله با کفر و استکبار جهانی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و جان شیرین خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به لقاءالله پیوستند.

تکریم و بزرگداشت شهدای گمنام دفاع مقدس، تکریم فرهنگ ایثار، شهادت، اخلاص و قدردانی و قدرشناسی از شهدای والامقام و تجدید میثاق و ادامه راه پرتلألو آن حماسه‌آفرینان دوران هشت سال دفاع مقدس است.

مراسم تشییع پیکرهای ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس در تهران و ۱۰ استان دیگر تشییع می‌شود، همچنین مراسم وداع با این شهدا شامگاه روز گذشته (پنجم تیر) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزارشد.
از این ۱۵۰ شهید تفحص شده ۱۱۶ شهید گمنام هستند و هویت ۳۴ شهید شناسایی شده است.
شهدای تازه تفحص شده متعلق به عملیات‌های کربلای ۵، والفجر ۸، رمضان، محرم، مسلم بن عقیل، والفجر یک در فکه، تک دشمن در زبیدات، والفجر ۲ در پنجوین و تک دشمن در عملیات بیت المقدس است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code