حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6312 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
بیدار کردن شهدا برای نماز صبح
2

راوی: علی رمضانلو برگرفته از کتاب پابه پای جنگ به قلم مسعود بابازاده من در اسفند سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون شرکت کردم در آن عملیات، عضو گردان امام حسین ها و معاون دسته بودم و بعد مسئول دسته شدم درگیری در جزیره خیلی شدید بود و من به خاطر آسیب دیدگی […]

پ
پ

راوی: علی رمضانلو برگرفته از کتاب پابه پای جنگ به قلم مسعود بابازاده
من در اسفند سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون شرکت کردم در آن عملیات، عضو گردان امام حسین ها و معاون دسته بودم و بعد مسئول دسته شدم درگیری در جزیره خیلی شدید بود و من به خاطر آسیب دیدگی و مجروحیت از ناحیه پا و سرو ،چشم نزدیک ۸ ماه در بیمارستان امیرکبیر اراک و میرداماد تهران بستری بودم.
در روزهایی که عملیات خیبر شروع شده بود ما شبانه سوار قایق ها شدیم و به سوی جزیره ی مجنون حرکت کردیم به منطقه ای رسیدیم که دیدم رزمنده ها خوابیده اند. رزمنده ی کنار دستی ام مجروح شد یک پتو همراه داشیم آن پتو را روی او کشیدم.
با خودم گفتم پس چرا این بچه ها اینجوری خوابیدن؟
یک پتو برداشتم و به وسط آنها رفتم از بس خسته بودم زود خوابم برد. صدای اذان صبح از بلندگوهای اطراف پخش می شد رزمنده ها بیدار می شدند و خود را برای نماز خواندن آماده می کردند. من هم از خواب بلند شدم و طبق عادت گفتم: بچه ها دوستان عزیزان بلند بشین که وقت نمازه. بغل دستی خودم را هم صدا زدم و گفتم بلند شو داداش! مواظب باش نمازت قضا نشه.
او بیدار شد؛ اما هیچ کدام از اطرافیان من از جایشان تکان نخوردند. خودم رفتم وضو گرفتم و نماز صبح را خواندم و برگشتم. این بار صدایم را بلند کردم و داد زدم بابا بلند بشین، آفتاب در اومد آخه شما چه جور رزمنده ای هستین که نماز صبح نمیخونین! دیدم بازهم خبری نشد. یکی یکی پتوها را از روی آنها کشیدم با صحنه ی عجیبی مواجه شدم دیدم همه ی آنها شهید شده اند. 
پیش یکی از رزمنده ها آمدم و پرسیدم تو چرا به من نگفتی که اینها شهید شدن؟
رزمنده جواب داد مگه من می دانستم و نگفتم؟ دیدی که خودم هم پیش اینها خوابیده بودم
نتوانستم آن صحنه را ترک کنم با کمک رزمنده هایی که در محل حاضر بودند شهدا را یکی یکی برداشتیم و سوار بر قایق ها کردیم قایق ها منتظر بودند تا مسافرهایشان را به معراج شهدا منتقل کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.