حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6223 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
بعداً فرصت نمی شود
2

یک روز همراه «شهید حمید گیلک» و چند نفر از بچه ها، به دزفول رفتیم، بعد از گشت وگذار کوتاهی در شهر، سری هم به حمام عمومی زدیم تا حسابی دوش بگیریم و تنی از عزا دربیاوریم.حمید شوخ طبع بود و از هر فرصتی برای شیرین کاری هایش استفاده می کرد. آنجا هم به زبان […]

پ
پ

یک روز همراه «شهید حمید گیلک» و چند نفر از بچه ها، به دزفول رفتیم، بعد از گشت وگذار کوتاهی در شهر، سری هم به حمام عمومی زدیم تا حسابی دوش بگیریم و تنی از عزا دربیاوریم.حمید شوخ طبع بود و از هر فرصتی برای شیرین کاری هایش استفاده می کرد. آنجا هم به زبان ترکی، سر به سر متصدّی حمام گذاشته بود. پیرمرد بیچاره که زبان ترکی نمی دانست، از بلبل زبانی های حمید گیج شده بود؛ می خندید و میگفت: «تو هم منو دست انداختیا!»

بعد از حمام، برای ناهار به چلوکبابی رفتیم.در راه برگشت به پادگان، حساب و کتاب کرد و دید که چلوکبابی، کمتر از نرخ معمول، از ما پول گرفته است. خواست از همانجا برگردد. یکی از بچه ها گفت: «حالا چه عجله ای داری؟ بالأخره که گذرت به دزفول میفته و بعداً پولشو میاری.»
حمید قبول نکرد و گفت: «اگه الآن حسابمو پاک نکنم، بعداً فرصت نمی شه و حق مردم به گردنم می مونه.»
همان لحظه به دزفول برگشت و بقیۀ حساب چلوکبابی را تسویه کرد.
درست چند روز بعد از آن قضیه، به شهادت رسید.

راوی: جهانبخش کرمی
نویسنده: زینب بیات

 

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “بعداً فرصت نمی شود”
  1. واقعاً تحت تاثیر قرار گرفتم.??

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.