برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس مردمی برگزار شود

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه شکل مردمی برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید حفظ شود، گفت: باید گرامیداشت این ایام نیز توسط و با حضور مردم برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در زنجان، آیت‌الله شیخ‌علی خاتمی ظهر امروز در جلسه هماهنگی بزرگداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت سال ۱۴۰۰ و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت با اشاره به شرایط خاص موجود و شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: بحث کرونا باعث نشود مراسم پرافتخار و باشکوه تحت‌الشعاع قرار گیرد و از سوی دیگر خود مراسم هم به نحوی نباشد که کرونا را تحت‌الشعاع قرار دهد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه دفاع مقدس باید صدها سال انقلاب اسلامی را سر پا نگه دارد و تغذیه فرهنگی برای این انقلاب باشد، بیان کرد: باید وقایع هشت سال دفاع مقدس بازبینی و بازنشر شود.

وی با اشاره به اینکه همه ادارات شهید ایثارگر، آزاده و جانباز دارند، بیان کرد: هر اداره با رعایت شرایط کرونایی از این قشر تقدیر کند.

خاتمی با اشاره به اینکه شکل مردمی برنامه‌ها باید حفظ شود، بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس پس از نیروهای نظامی مردم و قشر بسیج مردمی بیشترین حضور را در جبهه‌ها داشتند و باید گرامیداشت این ایام نیز توسط و با حضور مردم برگزار شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه کمیته‌های مختلف در دوران دفاع مقدس میراث‌های تاریخی این کشور هستند، گفت: باید نقش آفرینان هشت سال دفاع مقدس حضور پررنگ‌تری در برگزاری کنگره داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس هویت ملی ما است، بیان کرد: نباید این هویت از حافظه ملت پاک شود.

وی با بیان اینکه ۴٠٠ پدر و بیش از یک هزار مادر شهدای زنجان در قید حیات هستند، اضافه کرد: باید از این قشر به عنوان ذخایر نظام بهره گرفت و از خاطرات آنها استفاده کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code