اکران فیلم های جشنواره مردمی عمار در حوزه هنری زنجان

میثم سیفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در روز پایانی اکران‌عمومی آثار این رویداد سینمایی، تعدادی از آثار چهارشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۱۵ در حوزه هنری استان زنجان به نمایش در می‌آیند.

وی با اشاره به اینکه «برعکــس!»، عنــوان اثــری کوتــاه در قالــب داســتانی اســت کــه با شــیوه‌‌ای طنازانــه و نو بــه موضــوع مذاکرات هســته‌ای و عدم صداقــت طــرف مذاکــره کننــده غربــی در جریان ایــن مذاکرات پرداختــه اســت، گفت: این اثر ۷ دقیقــه‌ای را حســین امانــی کارگردانــی و نویســندگی کــرده اســت.
مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان زنجان ادامه داد: «دولت کاریکاتور»، به کارگردانی محمد اولاد به مدت ۵ دقیقه‌ای نماهنگی است که ظلم به مردم فلسطین و کشتار آنها توسط صهیونیست‌ها و بی توجهی دولتمردان غربی و حتی حمایت آنان از این کشتار را به نمایش گذاشته است.
این مسئول تصریح کرد: «رنج عشق»، این مستنددرارتباط با زندگی هنری استاد حسین ماستیانی و در ۲۳ دقیقه با موضوع انقلاب اسلامی و به کارگردانی مهدی احمدی تولید شده است.
سیفی با اشاره به اینکه «سه قربانی»،بررسی واقعه ۱۶ آذر،اعتراض دانشجویان به ورود نیکسون به تهران، تجدید رابطه دولت کودتا با انگلیس در آذر ۱۳۳۲، از موضوعات مطرح شده در فیلم مستند سه قربانی است، بیان کرد: این فیلم مستند در زمان ۲۰ دقیقه و توسط میراسدالله هاشمی کارگردانی شده است.
وی خاطر نشان کرد: «شبیه افسانه ها»، نماهنگی است در ۵ دقیقه و به کارگردانی محمدرضا رضائیان که سرنگونی رژیم ظالم ستمشاهی را به وسیله بسیج مردم و تحت رهبری امام خمینی (ره) به تصویر می‌کشد.
مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه «عکس العمل»، در مدت ۳۷ دقیقه به نویسندگی و کارگردانی مهدی محمودی، است، افزود: این فیلم موضوع بحران جمعیتی و دلایل کاهش ازدواج و تمایل به فرزندآوری در میان ایرانیان را نشان می‌دهد.
این مسئول همچنین از اکران فیلم «من نگرانم»، به کارگردانی محسن پورمحی آبادی  خبر داد و گفت: این فیلم با موضوع سبک زندگی، این نماهنگ نگرانی های رهبر انقلاب از تغییر الگوی رفتاری مردم و نفوذ زبان بیگانه را بازگو می‌کند.
سیفی با اشاره به اینکه «همه چیز برای من»، با موضوع اقتصاد مقاومتی و به کارگردانی میثم صبوحی در مدت ۳۰ دقیقه ساخته شده است، تصریح کرد: مستند «همه چیز برای من» مروی بر واقعیت‌های تلخی از سبک زندگی مصرف زده‌ ما است.
لازم به یادآوری است، کلید برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار نخستین بار پس از فتنه ۸۸ زده شد، زمانی که جمعی از جوانان و فیلم‌سازان متعهد کشور آثار را درباره فتنه تولید کرده بودند و این اتفاق باعث شکل‌گیری ایده برگزاری یک جشنواره مردمی برای دیده شدن این آثار شد.
نام این جشنواره که مبدأ شکل گیری وروش‌های نوین ومتفاوتی در مقایسه با جشنواره‌های رایج دیگر داشت به نام پرچمدار روشن‌گری و تبیین حق‌طلبانه درصدر اسلام، حضرت عمار یاسر مزین گشته و «جشنواره مردمی فیلم عمار» نام گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code