امیر سرتیپ شهید رحمان فروزنده

امیر شهید رحمان فروزنده

زندگینامه امیر سرتیپ شهید رحمان فروزنده

رحمان فروزنده در سال ۱۳۴۱ در شهر زنجان دیده به جهان گشود و در آغوش گرم خانواده رشد کرد. مدارج عالی تحصیلی را یکی پس از دیگری سپری نمود. ۱۶ ساله بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و او نیز چون جوانان دیگر به صف یاران و عاشقان خمینی کبیر (ره) شتافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۹ برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی به سپاه پیوست و پس از چندی در سال ۱۳۶۰ وارد ارتش شد و در طول ۸ سال جنگ تحمیلی بارها و بارها در عملیات‌های مختلف حضور داشت. او مدت ۱۳۸ ماه در جبهه‌های حق علیه باطل در عملیات‌های والفجر ۸، محرم، کربلای ۶، نصر ۶، مرصاد و عملیات پدافندی فکه حضور داشت و بارها مجروح شد و به مقام شامخ جانبازی نایل آمد.
فروزنده، با شایستگی مراتب فرماندهی گروهان و گردان را در دوران دفاع مقدس در لشگرهای ۱۶ زرهی قزوین و ۷۷ پیاده خراسان، فرمانده تیپ ۴۵ تکاور و جانشین لشگر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه خراسان را طی کرد.
سال ۱۳۸۸ به خاطر رشادت‌ها و توفیقات متعدد و شایستگی‌های علمی و عملیاتی به فرماندهی لشگر ۲۱ حمزه سیدالشهداء آذربایجان منصوب شد.
امیر سرتیپ جانباز دکتر رحمان فروزنده پس از حضور موفق یگان تحت امرش در رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش به همراه یکی از هم‌رزمانش سروان حسن اوردیخانی بر اثر واژگونی خودرو در منطقه جنوب کشور درحالی که ۴۸ سال داشتند در تاریخ ۱۳۸۹/۹/۲۱ به درجه رفیع شهادت نایل آمد و به جمع یاران شهیدش شتافت و طی تشییع باشکوهی در گلزار شهدای بالای زنجان آرام گرفت.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code