امام جمعه زنجان: ‌فرمایشات رهبر ‌انقلاب برای زنجانی‌ها مدال افتخار بود

کنگره شهدای زنجان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن ادای احترام به مقام والای شهدا اظهار داشت: رزمندگان دفاع مقدس قهرمانان واقعی هستند‌. واقعیت این است کسانی که به شهادت رسیدند نان حلال ارتزاق کرده بودند.

وی با بیان اینکه از والدین محترم تقاضا دارم تربیت فرزندان خود را جدی بگیرند، گفت: همکار، دوست، همکلاسی و همسایه در تربیت فرزندان تاثیرگذار است. برخی از خانواده‌ها فقط به فکر وضعیت ظاهری فرزندان خود هستند و اصلا با تربیت، اخلاق و رفتار فرزندان کاری ندارند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه عمده شهدای دفاع مقدس قشر دانش‌آموز بودند، گفت: به طور مثال از ۴ هزار شهید استان یزد فقط یک هزار نفر آن‌ها متعلق به دانش‌آموزان است و این نشان می‌دهد که مادران و پدران در آن زمان فرزندان خوبی تربیت کرده بودند.

وی در ادامه به روز مبارزه با استکبار اشاره کرد و گفت: دانشجویان و دانش‌آموزان پیرو خط امام (ره) لانه جاسوسی را تسخیر کردند و بیش از ۸۰ جلد اسناد و مدارک پیدا کردند و این اسناد نشان می‌داد که آمریکا و اسرائیل در امور داخلی کشور ما دخالت می‌کردند.
آیت‌الله علی خاتمی در ادامه به سالروز تبعید امام (ره) به ترکیه اشاره کرد، گفت: این روز برای ما ایرانی‌ها روز بسیار مهم و باارزشی است.

وی در ادامه به موفقیت دانش‌آموزان زنجانی اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته استان زنجان رتبه‌های برتر آنچنانی را نداشت ولی امسال به لطف تلاش‌های آموزش و پرورش و معلمان دو نفر از دانش‌آموزان رتبه نخست کنکور را به دست آوردند. برخی دیگر هم رتبه‌های هفت کنکور و چندین نفر دیگر هم رتبه‌های زیر ۱۰۰ را به دست آوردند.

امام جمعه زنجان به موفقیت دانش‌آموزان زنجانی در المپیاد اشاره کرد و گفت: مدال‌های طلا، نقره و برنز حاصل تلاش‌های آنان بود. این نشان می‌دهد تربیت فرزندان در استان زنجان به‌خوبی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه گریزی به سالروز شهادت آیت‌الله قاضی طباطبایی در سال ۵۸ زد و گفت: اگر بگویم یکی از ارکان انقلاب آیت‌الله قاضی بوده است جفا نگفته‌ام؛ روحشان شاد و یادشان گرامی‌باد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه به برگزاری باشکوه کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان اشاره کرد و گفت: از همه کسانی که برای ستاد بزرگداشت کنگره تلاش کردند سپاسگزاری می‌کنم و محور فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ما مدال افتخار بود‌.

وی افزود: رهبر انقلاب به حوزه دینی، علمی و دانشگاهی زنجان اشاره کرد. آخوند ملّاقربانعلی و مجید شهریاری و رهبری وجود این دو علما را افتخاری برای زنجان توصیف کردند. سپس دیگر افتخار زنجان را ۳۵۳۵ شهید زنجان اعلام کردند و فرمودند که شهدا را خدا انتخاب کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code