اجرای بیانیه گام دوم انقلاب،زمینه ساز پیشرفت کشور است

مسئول مرکز مطالعات ملی امنیت دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به تجربه چهل ساله اول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در چهل ساله اول انقلاب تجربه‌های بسیاری آموختیم و در گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است، نخستین و مهمترین گام برای کشور پیشرفت در تمامی عرصه هاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سردار حسن رستگار پناه در یادواره ۳۱۳ شهید شهر سلطانیه با اشاره به عوامل ماندگاری و پایداری انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما از این جهت پایدار ماند که زیر بار ظلم و زورگویی نرفته است و شعار کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا را سرمشق خود قرار داده است.

مسئول مرکز مطالعات ملی امنیت دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در مقابل دشمنان و مستکبران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس دشمنان با تمام تجهیزات در مقابل ما بودند، اما رزمندگان با ایستادگی و مقاومت توانستند نتیجه جنگ را به نفع خود تغییر دهند.

وی با اشاره به تجربه چهل ساله اول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: ما در چهل ساله اول انقلاب تجربه‌های بسیاری آموختیم و در گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است، نخستین و مهمترین گام برای کشور پیشرفت در تمامی عرصه هاست.

سردار رستگار پناه با اشاره به نقش رهبری حکیمانه امام خمینی (ره)، زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نقش رسانه‌های داخلی و خارجی افزود: بعد از رحلت امام عظیم الشان انقلاب اسلامی رسانه‌های داخلی و خارجی وانمود می‌کردند که انقلاب اسلامی از بین رفته اما با درایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم انقلاب ما آنچنان خوش درخشیده که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جزو قدرت‌های منطقه‌ای است.

مسئول مرکز مطالعات ملی امنیت دانشگاه جامع امام حسین (ع)در ادامه با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس افزود: رزمندگان با ایثار و از خودگذشتگی حاضر نشدند در مقابل استکبار جهانی زانو بزنند و در مقابل آنان ایستادگی و تمام سرمایه‌های استکبار جهانی را از بین بردند.

سردار رستگارپناه در ادامه با پاسخ به این سؤال که چرا دفاع مقدس ما دفاع مقدس شد، تصریح کرد: مسیر مقدسی که امام خمینی(ره) برای حرکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفت برگرفته شده از فرهنگ و آموزه های عاشورا بود.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت حفظ و احیای مبانی دین اسلام افزود: اسلام برای زنده ماندنش نیاز به حرکت، گفتگو و بیان کلام حق دارد و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول چهل و یک سال گذشته در این مسیر حرکت کرده است.

در پایان این یادواره ضمن رونمایی از کتاب زندگینامه ۳۱۳شهید شهرستان سلطانیه از خانواده معزز شهدا و نویسندگان کتاب تجلیل به عمل آمد.

برپایی غرفه های مختلف با موضوعات فرهنگی ،اجتماعی، ورزشی ،امدادی ، هنری ،صنایع دستی، نقش بانوان، فرماندهان و رزمندگان در دفاع مقدس، غرفه ۱۸ شهید دانش‌آموز شهید شهرستان سلطانیه از جمله برنامه‌های جانبی یادواره ۳۱۳ شهید این شهرستان بود.

گفتنی است، یاودره شهدای سلطانیه در راستای اجرای برنامه‌های کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان و در جوار گلزار شهدای شهرستان سلطانیه با حضور عموم مردم، خانواده معزز شهدا، ایثارگران، مسؤولان ادارات شهرستان و استاد ولی‌الله کلامی شاعر گرانقدر استان زنجان برگزار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code