آخرین وداع شهید ابراهیم اصغری

یک روز قبل از عمیات کربلای پنج بود. باید برای شناسایی به منطقه عملیاتی می رفتیم لذا همراه برادران کادر گردان حرکت کردیم. وقتی که به منطقه رسیدیم طبق معمول سراغ او را از بچه ها گرفتم تااینکه بالاخره پس از کلی پرس و جو توانستم سنگرش را پیدا کنم. اما او در سنگرش نبود یکی از همسنگرانش گفت:
-رفته شهر؛ می خواست با خانواده اش تماس بگیرد.

من حسابی جا خوردم. محال بود به کسی اجازه خروج ازموقعیت را بدهند مخصوصا اگر از بچه های اطلاعات عملیات باشد که منطقه عملیاتی را شناسایی کرد اند و این بخاطر مسائل امنیتی و پیش گیری از لو رفتن عملیات است.

فردای آن روز به گردان ما پیوست. او پس از نماز مغرب و عشا همه بچه ها را دور خودش جمع کرد و با صدای دلنشینی دعای توسل خواند. عجب جمع باصفا و با معنویتی بود. ساعتی بعد از دعای توسل دیدم کنار خاکریز ایستاده است. وقتی ما را دید دوان دوان پیش آمد و گفت:
-حلالم کنید و روی ما را بوسید. من بیشتر تعجب کردم. حسابی ماتم برده بود. اصلا سابقه نداشت که به هنگام عملیات با کسی وداع کرده و حلالیت بطلبد. همیشه هنگام حرکت می گفت:
-ان شاء الله آن طرف همدیگر را دیده و روبوسی می کنیم.

ولی آن شب کلی فرق کرده بود. احساس می کرد رفتنی است. لذا با همه بچه ها خداحافظی کرد. وقتی هم که بچه های غواص گران روانه شدند او برای استتار سر وروی آنها را گل مالید و خود به عنوان مسئول گروه اطلاعات گردان و بلد راه پیشاپیش همه حرکت کرد. بچه ها می گفتند: او اولین کسی بود که درداخل « آبهای گرفته» شهید شد.

بعد از عملیات کربلای پنج وقتی که از یکی از برادران درباره قضیه آن روزصبح پرسیدم گفت:
-آن روز صبح وقتی از خواب بیدارشد، ازمسئول واحد اجازه خواست که به شهر برود. او می خواست با خانواده اش تماس بگیرد و حلالیت بگیرد ولی مسئول مربوطه اجازه نداد وگفت:
-به هیچ وجه امکان ندارد. نمی توانم این اجازه را به شما بدهم.
اما او دست بردار نبود و می گفت:
-اگر من حلالیت نگیرم، اصلا نمی توانم در این عملیات شرکت کنم.
خلی اصرار کرد و بالاخره هم موفق شد.

او شهید ابراهیم اصغری عضو شورای فرماندهی اطلاعات لشکر عاشورا بود که در عملیات کربلای ۵ در دشت شلمچه ، دریچه های نوربه رویش گشوده گشت و او سوار بر مرکبی از خون به سوی جزیره ابدیت روانه شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code