حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6296 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
نشانی از کتاب های اسناد لانه جاسوسی در مدارس و دانشگاه ها نیست
0

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح در آستانه سیزدهم آبان‌ماه روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی،در دیدارهزاران نفر ازدانش‌آموزان و دانشجویان با هشدار نسبت به برخی حرکت‌ها و تلاش‌های خطرناک برای تحریف حقیقت و منطق […]

پ
پ

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح در آستانه سیزدهم آبان‌ماه روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی،در دیدارهزاران نفر ازدانش‌آموزان و دانشجویان با هشدار نسبت به برخی حرکت‌ها و تلاش‌های خطرناک برای تحریف حقیقت و منطق ایستادگی امام(ره) و ملت در مقابل آمریکا، در اذهان نسل جوان و همچنین القای این موضوع که تنها راه‌حل مشکلات کشور مذاکره و سازش با آمریکاست،خاطرنشان کردند: آنچه که مشکلات کشور را حل خواهد کرد، روحیه و تفکر انقلابی به‌معنای توکل به خدا، اعتماد به درون، شجاعت اقدام و عمل، بصیرت، عمل به توصیه‌های امام، ابتکارورزی، امیدواری به آینده، نترسیدن از دشمن و تسلیم نشدن در برابر اوست.

مقام معظم رهبری با اشاره به مناسبت‌های تاریخی روز سیزدهم آبان، برجسته‌ترین آنها را حادثه تسخیر لانه جاسوسی دانستند وبیان کردند: این روز، در واقع روز جوانانِ مؤمن، انقلابی، شجاع، دلاور و مبتکر است که با اقدام خود در تسخیر لانه جاسوسی، دشمن را از هرگونه حرکت بازداشتند.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری توصیف امام بزرگوار(ره) از تسخیر لانه جاسوسی به‌عنوان «انقلاب دوم»ادامه دادند:این توصیف و نامگذاری به‌دلیل توطئه‌ها و خباثت‌های آمریکا در قبل و بعد از انقلاب، بر ضد ملت ایران بود زیرا دولت آمریکا از هیچ تلاش و اقدام رسمی و غیررسمی برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی فروگذاری نمی‌کرد و جوانان انقلابی، در آن زمان، با تسخیر لانه جاسوسی، توطئه او را خنثی کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مدارک به دست آمده از داخل سفارت آمریکا تصریح کردند: این مدارک که به‌هنگام تسخیر لانه جاسوسی، به‌صورت کاغذهای خُردشده در آمده بودند و با تلاش و زحمت جوانان انقلابی جمع‌آوری و بازسازی شدند، عمق توطئه‌ها و دشمنی آمریکا بر ضد ملت ایران را نشان می‌دهند.

ایشان به تدوین حدود هفتاد جلد کتاب ازمدارک به دست آمده از سفارت آمریکا اشاره کردند و با انتقاد از بی‌توجهی به این کتاب‌های مهم و ارزشمند، در مدارس و دانشگاه‌ها گفتند: چرا هیچ نشانی از این کتاب‌ها در مجموعه دروس مدارس و دانشگاه‌ها نیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم پیگیری این موضوع از جانب وزیر جدید آموزش و پرورش و وزیر علوم، در جمع‌بندی این بخش از سخنان خود اظهار داشتند: تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸، در واقع واکنش طبیعی به توطئه‌ها و دشمنی‌های ابرقدرتی زیاده‌خواه بود که سال‌ها ایران را برای خود می‌دانست و منابع و ثروت ملت ایران را غارت می‌کرد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی این کشورازدست او خارج شد.

ایشان افزودند: رهبر این حرکت بزرگ هم شخص امام(ره) بودند زیرا در همان زمان تحرکات مختلفی برای خنثی کردن حرکت جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی در جریان بود اما امام قاطعانه در مقابل آنها ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برخی حرکت‌ها و تلاش‌های خطرناک برای القای دو اشتباه در اذهان و افکار عمومی به‌ویژه جوانان اشاره کردند: این دو اشتباه عبارتست از: ۱) ایستادگی امام بزرگوار در مقابل آمریکا و اینکه می‌فرمود: «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» از سرِ تعصب و لجبازی بود ۲) حل مشکلات کشور در گروی مذاکره و سازش با آمریکاست.
رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشتند: این دو تفکر غلط از طرف آمریکا و همچنین عوامل وابسته آنها و برخی پشیمان شده‌ها وازنَفَس افتاده‌ها و دنیاطلب‌ها، در حال تزریق به جامعه به‌ ویژه در مطبوعات و دانشگاه‌ها است.

مقام معظم رهبری در خصوص تفکر غلط اول گفتند: اینکه تبلیغ می‌کنند ایستادگی امام(ره) در مقابل آمریکا به‌علت تعصب و لجاجب و غرور بوده، به‌معنای آن است که امام در ایستادگی خود در برابر آمریکا منطقی نداشته است! در حالی که ایستادگی نظام اسلامی و ملت ایران در برابر آمریکا براساس استدلال‌های کاملاً منطقی است.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان این استدلال‌ها ادامه دادند: سیاست و ذات دولت استکباری آمریکا، براساس افزون‌طلبی و زیاده‌خواهی است که در طول سالیان متمادی این سیاست را در نقاط مختلف جهان به‌ ویژه منطقه غرب آسیا و ایرانِ قبل از انقلاب اِعمال کرده است، بنابراین اگر در همان ماه‌های اول انقلاب کمترین غفلتی می‌شد و امام در برابر آمریکا نمی‌ایستاد، دشمنی که از در بیرون شده بود، مجدداً از پنجره وارد می‌شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از دلایل منطقی ایستادگی امام در برابر آمریکا را دفاع از ارزش‌های انسانی خواندند وبیان کردند: نظام آمریکا با ارزش‌های انسانی فرسنگ‌ها فاصله دارد و هنگامی که امام(ره) می‌فرمود «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» یعنی «مرگ بر دولت و نظامی که هیچ سنخیتی با ارزش‌های انسانی ندارد».

ایشان با اشاره به مناظره‌های دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا یادآور شدند: این دو کاندیدا این روزها حقایق و فجایعی رااز داخل آمریکا صراحتاً افشا می‌کنند که ما قبلاً بسیارکمترازآن را می‌گفتیم اما عده‌ای باور نمی‌کردند و یا نمی‌خواستند باور کنند اما اکنون اظهارات آنها در مناظره‌ها نشانگر نابودی ارزش‌های انسانی در آمریکاست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از دلایل منطقی امام برای مخالفت با آمریکا را پناه دادن به محمدرضا پهلوی در همان روزهای اول انقلاب و تلاش برای طراحی مجدد آنچه در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اتفاق افتاد، دانستند و تصریح کردند: امام(ره) با بیان اینکه «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» در واقع ملت را بیدار کرد و به آنان آگاهی داد و مانع از شکل‌گیری یک توطئه بزرگ در اوایل انقلاب اسلامی شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه‌های مختلف آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب و حمایت همه‌جانبه از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلی، و همچنین عملکرد آمریکا بعد از جنگ تا به امروز و به‌ویژه در موضوع برجام و بعد از آن گفتند:همین چند روز پیش مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای صراحتاً گفت که «ما بعد از برجام هم ایران را تحریم کردیم»، لذا واقعیت این است که ما با چنین دولتی طرف هستیم.

ایشان تأکید کردند: اگرملت ایران دردوران امام درمقابل آمریکا ایستاد و اگر امروز نیز همچنان بر ضد آمریکا شعار می‌دهد و در مقابل او می‌ایستد، بر اساس یک منطق محکم و مستدل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به یک تفکرِ غلط دیگر که آمریکایی ها و برخی‌ها به‌ دنبال تزریق آن در جامعه هستند،افزودند: دراین تفکر که بسیار خطرناک است، گفته می‌شود “اگر ما با آمریکا سازش کنیم همه مشکلات کشور حل خواهد شد”!
ایشان با تأکید بر اینکه استدلالهای دقیقی برای اثبات دروغ، غلط و فریب بودن این سخن و تفکر وجود دارد، افزودند: یک نمونه بارز برای اثبات نادرست بودن این تفکر، موضوع برجام و عملکرد آمریکایی ها پس از آن است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان مکرر خود از ابتدای مذاکرات هسته‌ای در خصوص بدعهدی و دروغگویی آمریکایی ها،یادآور شدند: اکنون دیگر این من نیستم که می‌گویم آنها بدعهد هستند، بلکه مسئولان محترم کشور و حتی خودِ مذاکره کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا می‌گویند.

ایشان افزودند:درحاشیه نشست اخیرمجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه وزرای امور خارجه طرفهای مقابل، یک کیفرخواست طولانی از بدعهدی آمریکاییها در برجام بیان کرد، که البته آنها جوابی نداشتند.

ایشان گفتند: این واقعیت آمریکاست و عده‌ای می‌گویند برویم با همین آمریکا بر سر سوریه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، یمن و حتی مسائل داخلی کشور مذاکره و سازش کنیم!

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آیا دولتی که لحظه‌ای از دشمنی با ملت ایران فروگذار نمی‌کند، مشکلات کشور را حل خواهد کرد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: هدف اصلی آمریکا، جلوگیری از رشد و پیشرفت ایران است. آیا مذاکره با این کشور مشکلات اقتصادی ما را حل خواهد کرد؟
ایشان تأکید کردند: مذاکره با آمریکایی ها مشکلات ما را حل نخواهد کرد، زیرا اولاً؛ آنها دروغگو،بدعهد، فریبکار وازپشت خنجرزن هستند و ثانیاً؛ آمریکا خودش دچاربحران است و کشور بحران‌زده چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند؟
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراکزمهم بین المللی وحتی خود آمریکایی ها به وجودبحران اقتصادی، سیاسی، بین المللی و اخلاقی در آمریکا افزودند: اکنون بدهی‌های آمریکا نزدیک به تولید ناخالص ملی این کشور شده است و بر اساس شاخص‌های جهانی، این، نشانه بحران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند:آیا چنین کشوربحران‌زده‌ای، به‌دنبال حل مشکلات اقتصادی ایران است یا اینکه به‌ دنبال استفاده ازمنابع و ثروت ایران برای رهایی خود ازبحران؟
ایشان درتبیین بحران سیاسی در آمریکا نیز افزودند: امروز در هر نقطه‌ای ازدنیا هر ملتی که برضد یک دولت یا حکومت مستبد قیام می‌کند، اولین شعارش «مرگ بر آمریکا» است، آیا بحران از این بالاتر وجود دارد؟
مقام معظم رهبری با اشاره به طراحی آمریکا برای خاورمیانه بزرگ با محوریت رژیم صهیونیستی در زمان جنگ ۳۳روزه لبنان اظهار داشتند: اکنون وضع آمریکایی ها به‌گونه‌ ایست که در قضایای سوریه،عراق،لبنان، یمن و شمال آفریقا درمانده شده‌اند. آیا این وضعیت، بحران نیست؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موقعیت جمهوری اسلامی ایران درمنطقه رانقطه مقابل آمریکا دانستندوتصریح کردند:به‌ لطف خداوند ملت ایران به‌ واسطه شجاعت،بصیرت واستقامت خود،مشکلات را تحمل کرد واکنون درمنطقه غرب آسیا و منطقه خلیج فارس یک چهره درخشان است.
ایشان بحران اخلاقی را یکی دیگرازمشکلات جامعه آمریکا به‌ ویژه میان سیاستمداران و دولتمردان این کشور برشمردند وبیان کردند: سخنانی که این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر درباره مسائل غیراخلاقی بیان کردند که احتمالاً حرف بی‌حساب هم نیست، برای نابودی آبروی آمریکا کافی است.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از تلاش برای ترویج گزاره غلطِ«حل مشکلات کشوردرگروی سازش با آمریکا است»افزودند: مذاکره با آمریکا نه‌ تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه افزایش هم می‌دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند:مشکلات را باید خودمان و با اتکاء بر توانایی‌ها و نیروهای جوان در داخل حل کنیم.
ایشان جوانان را امیدهای ملت وآینده سازان واداره کنندگان کشوردرآینده نه‌چندان دور خواندند و خطاب به جوانانابراز کردند:عزیزان من،علاج مشکلات کشوردرگروی توکل به خداوند متعال و جوشیدن اراده و استقامت از درون ملت، عزم راسخ، ایستادگی، بصیرت، اعتماد به نفس قوی و ترویج روحیه انقلابی‌گری است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند:روحیه انقلابی‌گری به‌معنای داشتنِ شجاعت در اقدام وعمل، ابتکارورزی برای بن‌بست شکنی، نترسیدن از دشمن و تسلیم نشدن در برابر او، امید به آینده و ایمان به وعده الهی است.
ایشان گفتند:متأسفانه برخی‌ها به‌جای ترویج روحیه انقلابی‌گری، به‌گونه‌ای سخن می‌گویند و مدیریت می‌کنند که نسل جوان به آینده و انقلاب بی‌اعتماد و از راه امام دور می‌شود و سپس همین افراد از زمانه شکوه و گلایه می‌کنند.

ایشان افزودند: زمانه را ما می‌سازیم و اگر می‌گویید زمانه بد است باید ببینیم چگونه عمل کرده‌ایم که تصور می‌کنیم زمانه بد شده است.
هنگامی که ما گام‌هایمان را محکم برنداریم،به توصیه‌های امام عزیز در وصیت‌نامه عمل نکنیم و به نام آزادی‌گری،مردم وجوانان رابه‌سمت لاابالی‌گری سوق دهیم و به اسم نگاه عقلانی، سازش و تسلیم را در برابر دشمن القاء کنیم معلوم است که زمانه بد می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام،اظهار داشتند: آن حضرت علت واژگونی برخی دلها را که روزی در مسیر درست و مستقیم بودند، آلوده شدن به دنیا و محبت‌های بی‌جا، جاه‌طلبی، رفیق‌بازی و جناح‌بازی بیان می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جوانان را به بصیرت روزافزون توصیه و خطاب به جوانان یادآورشدند:مراقب باشید هر سخنی را از هر گوینده‌ای نپذیرید و آنچه که اصل و مهم است انقلاب و راه امام عزیز است و باید حرف او را حجت بدانید.
ایشان در پایان تأکید کردند: اگرامام بزرگوارامروز حضور داشت همان ندای ابراهیمی بت‌شکن خود را که زمینه‌ساز بیداری ملت شد، فریاد می‌کشید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.