حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6312 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
شهید سید عادل هاشمی
9

سید عادل هاشمی در سال ۱۳۴۵ در روستای قندرقانلو از توابع زنجان در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. وی در محیط پاک و بی آلایش روستا، تحت تربیت والدین گرامی اش رشد نمود و برای تحصیلات به زنجان عزیمت کرد که پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی ، دوره متوسط را در […]

پ
پ

سید عادل هاشمی در سال ۱۳۴۵ در روستای قندرقانلو از توابع زنجان در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. وی در محیط پاک و بی آلایش روستا، تحت تربیت والدین گرامی اش رشد نمود و برای تحصیلات به زنجان عزیمت کرد که پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی ، دوره متوسط را در هنرستان کشاورزی ادامه داد.

با شروع جنگ تحمیلی، سید عادل نیز همچون خیل بسیجیان، در اجرای فرامین رهبرش،عاشقانه به جبهه ها عزیمت و از این مقطع برگ زرینی در زندگی وی ورق می خورد. فرهنگ بسیج و فضای ملکوتی جبهه ها و ایثار بسیجیان و عشق به معبود، شهیدر ا به شدت مجذوب خود ساخته و به تدریج در تفکر الهی بسیج ذوب می گردد.

سید در جستجوی شهادت همواره و همزمان با عملیات ها به سوی جبهه پیش می رود ولی علی رغم جراحات و زخم های وارده به تقدیر الهی برای جبهه دیگری باقی می ماند. وی که همواره خود را یک بسیجی ساده می دانست، علیرغم توان و کارآیی قابل تحسین اش، پذیرش مسئولیت برایش دشوار بود، مع الوصف تا رده معاونت گروهان عملیاتی ارتقا می یابد و در اواخر جنگ با درک ضروریت در مصاف دیگری به خیل سربازان گمنام امام زمان(عج) می پیوندد.

مجاهدت های خاموش این بسیجی مخلص اگر چه قابل ذکر نیست ولی گویای ایمان و عمق اعتقادات پاک و بی آلایش اوست.

سرانجام در راستای مبارزه بی امان خود، در نیمه شب سوم آذرماه ۷۰ در مصاف با مزدوران استکبار، در شهرستان کرج به فیض عظمای شهادت نائل می گردد.

وصیت نامه

سلام بر شهیدان راه حق و حقیقت آن کسانی که معنی زندگی را بهتر از همه فهمیدند و مقام والای شهادت رسیدند . سلام بر رهبر کبیرم ، نور چشمم ، توان جانم . امیدزندگیم .
دلم می خواست ای کاش معنی شهادت را می فهمیدم . ای کاش معنی انسان بودن انسان زیستن را می فهمیدم . آری چه زیباست کسی که مقام و مرتبت انسان را بفهمد ، راستی آیا خداوند قادر و متعال مرا خواهد بخشید . وای بر من که چقدر گناه کرده و میکنم.چرا خودم را درک نمی کنم. چرا؟ خدایا کمکم کن معنی انسان بودن را بفهم و انسان باشم .چه کنم . در چه کسی را زنم تا جواب بشنوم تا دوای دردام را بگیرم.
برادران وخواهران بیائید مقداری فکر کنیم . با مسلمان و حزب الله نباشیم و اگر نمی توانیم ….و خدا دست برداریم پس بیائید واقعا یک مسلمان باشیم و یک حزب الله نمونه تا دیگران از ما درس شهامت و شجاعت بیاموزند . وقتی هیچ حزبی نیست . همه حزب الله و مسلمان نما هستیم . اما زمانی پای جنگ و دفاع از اسلام به میان می آید هر کس برای خود بهانه های پوچ و واهی می آوریم . چرا ؟ چرا زمان جنگ پای زن و بچه و مشکلات زندگی را وسط می کشیم . آیا مگر همیشه زنده خواهیم ماند.

آیا مگر جهان دیگری نیست ؟ چرا یک مقدار فکر نمی کنیم . آیا جواب فردای قیامت را داریم. که به رهرا (س) و امام حسین(ع) بدهیم . که چرا دفاع از دین و ایمان و کتاب خود نکردیم. بیائید یک قدار فکر کنیم که چرا چهره منافق به خود می گیریم وقتی زمان امتحان می رسد همه شکست می خوریم . اما وقتی آرامش و صلح برقرار است همه شیر میدانیم مرد آن است که شیر باشد نه در خانه و پیش زن و بچه و یا در آواره بیائید فکری برای آخرت خود بکنیم و چیزی برای آن دنیا جمع کنیم که فردا دیر است.
مادرم اگر خدا نصیبم کرد و شهید شدم سعی کن زیاد بی تابی نکنی حال فرق نمی کند چه در جبهه و چه در خانه . سعی کن شجاع باشی و یک زن قهرمان: سعی کن زیاد خود را به چشم این و آن نزن . پیامم به پدرم و تمام فامیلها این است مقاوم و صبور باشید و حلالم کنید
هر کجا می خواهید دفنم کنید و هر طور می خواهید مراسم برایم بر پا نمائید سعی کنید زیاد خرج نکنید و در آخر از همه خداحافظی می کنم و روی همه خواهران و برادانم را می بوسم.
۶۵/۱۲/۱۷

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.