حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6286 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
آب
5

وقتی سرت را بلند می کنی تا نفس تازه کنی و دلتنگی هایت را دور بیندازی ، آسمان آبی با آن عظمت پرشکوهش به تو می گوید : چرا دلت را سخت ، نگاهت را کوچک و دنیایت را حقیر کرده ای ؟وسعت آسمان به تو درس ایمان ، عزت ، استقامت و پایداری می […]

پ
پ

وقتی سرت را بلند می کنی تا نفس تازه کنی و دلتنگی هایت را دور بیندازی ، آسمان آبی با آن عظمت پرشکوهش به تو می گوید : چرا دلت را سخت ، نگاهت را کوچک و دنیایت را حقیر کرده ای ؟وسعت آسمان به تو درس ایمان ، عزت ، استقامت و پایداری می دهد و آنگاه غصه هایت را می دهی تا ذره ای از آرامش و عظمت آسمان در وجود تو جلوه کند … مردان بزرگ خدا و انسان هایی که دل از زمین و عللاقه های دنیایی می کنند ، آسمان در وجودشان متجلی می شود و آنگاه آسمان دستش را به سوی آن ها دراز کرده و آن ها را به دامان هزاران ستاره ی نورانی دعوت می کند و تو نشانی خانه هایشان را در آسمان جستجو می کنی .

برشی از کتاب :

من کیستم ! بگذارید خودم را معرفی می کنم ، من باعث زنده ماندن انسان ها و همه ی موجودات زنده ام . یعنی زندگی انسان ها و گیاهان به من بستگی دارد . در هر جا من نباشم زندگی مردم به خطر می افتد.
… اجازه بده با همه ی سابقه و ادعایم با آهنگی حزین هویت خودم را فریاد کنم : من آب هستم بزرگترین مایه ی حیات و زندگی . اما در مقابل بزرگواری آنان که در وسعت بی انتهای آب های اروند کمر در مفابل ظلم خم نکردند و به جاودانگی رسیدند غرور دنیایی من شکست ..

این کتاب به قلم سید یعقوب شبیری  پیرامون حضرت آیت الله موسوی امام جمعه فقد زنجان و فرزندان شهیدش سید محمدمهدی و سید محمدصادق نگاشته شده است.همچنین از شهیده فهیمه سیاری-شهیدان یعقوبعلی و محمدعلی محمدی-رحیم رحیمی نیز در این کتاب خاطراتی بیان شده است.

نوشته های مشابه

میقات در آسمان
1 سال قبل
عطر سیب
1 سال قبل
1 سال قبل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.