فرهنگ اعلام شهدای زنجان حرف چ

‏۷۸۵) چپقلو، نجاتعلی: بیستم خرداد ۱۳۳۴، در روستای پیرسقا از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کشاورز بود و مادرش راضیه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. سال ۱۳۵۶ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۶۱، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۷۸۶) چراغی، سهرابعلی: سوم اسفند۱۳۱۵، در شهر سلطانیه از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش ابراهیم، کشاورز بود و مادرش خرامان نام داشت. تا پایان دوره ‏ابتدایی درس خواند. کارگر بود. ازدواج کرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد. بیستم آذر ۱۳۶۴‏، به عنوان بسیجی در خرمدره دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. پیکرش را در همان شهرستان به خاک سپردند.

‏۷۸۷) چرخنده، براتعلی: دهم تیر۱۳۰۷‏، در روستای ناجت از توابع شهرستان هشترود به دنیا آمد. پدرش صمد و مادرش سکینه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کمک راننده بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و نهم خرداد ۱۳۶۲‏، در بانه هنگام درگیری با گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکرش در شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.

۷۸۸) چقلویی، صدقعلی: سوم مهر ۱۳۳۹، در روستای اولی بیک از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش آدینه قلی، کشاورز بود و مادرش گل خندان (فوت ۱۳۵۹‏) نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. چوپان بود. سال ۱۳۵۸ ‏ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۲، در زبیدات عراق به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

۷۸۹) چنگیزی، مقتدا: هفدهم اردیبهشت ۱۳۴۵، در ‏شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش علی اشرف، کارگر بود و مادرش زهرا نام داشت. تا اول متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند. به عنوان گروهبان دوم ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و چهارم دی ۱۳۶۷، در قلاویزان بر اثر بیماری به شهادت رسید. پیکر او را در مزار بالای زادگاهش به خاک سپردند.

‏۷۹۰) چوپانی، شمسعلی: نهم مهر۱۳۴۵‏، در روستای حلب سفلا از توابع شهرستان ماه نشان به دنیا آمد. پدرش یدالله و مادرش راضیه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. سال ۱۳۶۴ ‏ازدواج کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم مهر ۱۳۶۶، در سومار توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت توکش به سر و صورت، شهید شد. اثری از پیکرش به دست نیامد.

 791) چوپانی زنجانی، جواد: سوم فروردین۱۳۴۵‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش عبدالله، پاسدار بود و مادرش اکرم نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هفتم اسفند ۱۳۶۲‏، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ١٣٧٧ ‏پس از تفحص، در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۷۹۲) چهل امیرانی، ایرج: بیستم مهر ۱۳۴۶، در روستای قینرجه از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش منوچهر، کشاورزی می کرد و مادرش شکوفه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند ودیپلم گرفت. معلم بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سیزدهم دی ۱۳۶۵، در گیلانغرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به پاها، شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

۷۹۳) چهل امیرانی، محسن: دوازدهم تیر۱۳۴۲‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش ابوالقاسم، کارگر کارخانه بود و مادرش صفورا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. نهم اسفند ۱۳۶۲، در محور اندیمشک _ جفیر بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین زادگاهش به خاک سپردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code