فرهنگ اعلام شهدای زنجان حرف ذ

۱۱۶۹) ذبیحیان، مجید: دوم دی ۱۳۴۳‏، در شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش رضا، مسگر بود و مادرش حوریه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هشتم مهر ۱۳۶۱‏، در روستای خرخره سقز بر اثر اصابت سهوی گلوله به شهادت رسید. پیکرش در مزار پایین زادگاهش به خاک سپرده شد.

۱۱۷۰) ذوالفقاری، ایوب: ششم مرداد ۱۳۴۳‏، در روستای علی سرخ از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش سیف الله، کشاورز بود و مادرش افروز نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. کارگری می کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و سوم آبان ۱۳۶۳‏، در شرهانی توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای مزار پایین زادگاهش واقع است.

۱۱۷۱) ذوالقدر، جانعلی: هشتم شهریور ۱۳۴۴، در روستای حصار از توابع شهرستان ابهر به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کشاورز بود و مادرش زهره نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. بنا بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و یکم اسفند ۱۳۶۳‏، در بمباران هوایی جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش راکت به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای شهرستان خرمدره واقع است.

۱۱۷۲) ذوالقدر، سیامک: دوم خرداد ۱۳۳۹‏، در روستای بهرام بیک از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش غلامعلی و مادرش کوکب نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. خیاط بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم فروردین ۱۳۶۲، با سمت آرپی جی زن در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به چشم و سر، شهید شد. پیکر او را در مزار پایین شهرستان زاد‏گاهش به خاک سپردند. او را ناصر نیز می نامیدند.

۱۱۷۳) ذوالقدر، موسی: دهم تیر ۱۳۴۱، در روستای سهرورد از توابع شهرستان زنجان به د‏نیا آمد. پدرش محمدثانی، فروشنده دوره گرد بود و مادرش یوزمین ناز نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. از سری بسیج د‏ر جبهه حضور یافت. بیست و د‏وم فروردین ۱۳۶۲‏، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش در شهرستان شهریار به خاک سپرده شد.

۱۱۷۴) ذوالقدری، محمد: پنجم مهر ۱۳۴۷‏، در روستای گوندره از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش کاظم، کشاورزی می کرد و مادرش عصت نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه در رشته انسانی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی و یکم فروردین ۱۳۶۶‏، در مریوان توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به دست، شهید شد. مزار وی در زادگاهش واقع است.

۱۱۷۵) ذوالقدریان، جواد: دهم مرداد ۱۳۴۵‏، در روستای گوندره قیدار از توابع شهرستان خدابنده به دنیا آمد. پدرش محمدحسن (فوت ۱۳۵۶‏) کشاورزی می کرد و مادرش طرلان نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هفدهم اردیبهشت ۱۳۶۱‏، در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و یکم تیر ۱۳۷۸‏، پس از تفحص در زادگاهش به خاک سپرده شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code