حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت تعداد کل نوشته ها : 6281 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 363×
غواص شهید علی اصغر بیات
7

در یکی از روزهای سرد زمستان سال ۱۳۴۲ دلیرمردی در این وادی قدم گذاشت که نامش علی اصغر و نشانش بیات بود. او از همان کودکی توجه خاصی به افراد فامیل داشت. او هم زمان با درس خواندن به کار لوله کشی مشغول شده بود و به طور مستقل کار میکرد، وقتی جنگ تحمیلی شروع […]

پ
پ

شهید علی اصغر بیات

در یکی از روزهای سرد زمستان سال ۱۳۴۲ دلیرمردی در این وادی قدم گذاشت که نامش علی اصغر و نشانش بیات بود. او از همان کودکی توجه خاصی به افراد فامیل داشت. او هم زمان با درس خواندن به کار لوله کشی مشغول شده بود و به طور مستقل کار میکرد، وقتی جنگ تحمیلی شروع شد در سپاه پاسداران نام نویسی کرد. ادامه درس خود را در جبهه گذارند، او در مسجد امیرالمومنین نیز عضو بسیج شده بود و در آنجا فعالیت مذهبی داشت. دو سال پس از جنگ ازدواج کرد و در مراسم ازدواج خود از پاسداران هم رزمش دعوت کرده بود.

حاصل ازدواج او یک پسر بود که هم اکنون او نیز ازدواج کرده است. مادرش می گوید او اهل انفاق بود و همیشه از لباس های خود به دیگران می بخشید. او در هنگام جنگ مدتی را در حسینیه ی اعظم تیراندازی به رزمنده ها آموزش می داد. علی اصغر حتی در غواصی هم مقام اول را کسب کرده بود و به همین دلیل لوح تقدیر هم دریافت کرد. آخرین باری که به جبهه می رفت رنگ و رو رفته بود و پدرش میگفت که او دیگر برنمی گردد در همان بار آخر خودش همه ی تدارکات خانه را برای شهید شدنش دیده بود، حتی برای خود قبر هم خریده بود. او خودش هم میدانست که این بار برنمی گردد.ما هر سال برای او در ولادت امام حسین (ع) سالگرد شهادت می گیریم و با دعوت عمومی به آش نذری در ولادت حضرت ابوالفضل(ع) توشه ای برای او از این طریق می فرستیم.او عاشق شهادت بود و به آرزوی دیرینی خود نیز رسید.

بخشی از دست نوشته های شهید:
ای کسانیکه این را می خوانید بدانید که:
شهادت مرگ نیست رسالت است رفتن نیست جاودانه ماندن است جان دادن نیست بلکه جان یافتن است به اجبار رفتن نیست به اختیار رفتن است مردن نیست تولد است سکوت نیست فریاد است تنفر نیست عشق است و خداوند به ما بشارت داده که اگر به راه من آمدی می کشمت وپیش خود می آورم و شهید آیت اله بهشتی می گوید بهشت را به بها می دهند نه به بهانه . واین است که ما می خواهیم بهشت را به بهانه خونمان بخریم و خدا گفته است که تو خونت را در راه من بده و من در عوض بهشت را به تو می دهم.
به منافقین نباید مهلت داد تا ریشه کنند. ابتدا با سلاح زبان راه و چاه را به آنان نشان دهید تا بلکه از آلودگی که در آن افتاده اند بیرون آیند اگر نشد با سلاح گرم به سراغشان بروید.

وصیت نامه شهید علی اصغر بیات

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه بنده حقیراصغر بیات((یا ایها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه)).
با سلام به حضرت ولی عصر صاحب نصر منجی عالم بشریت(عج)و سلام بر نائب بر حق اش امام خمینی خدای تبارک و تعالی در آیات فوق مطالبی فرموده اند برای راهنمایی انسانها بسوی فلاح و رستگاری و رسیدن به زندگی ابدی اما کو آن دل که این مطلب خداوند را بفهمد آنقدر در امیال دنیایی غوطه ور هستم که به این چیزها دیگر فکر نمی کنم هر کاری را که می خواهیم انجام دهیم فکر نفع و ضررش را می کنیم و یا اینکه در آن کار سود یا مقام دارد با خود گفته این دنیا برای کافران بهشت و برای مومنان زندان است من راضیم به رضای تو اما انسان در غالب مکتب اسلام و قرآن همواره باید به یاد داشته باشد که اعمالش برای رضای حق تعالی باشد و برای فهم این مطلب باید در مسائل اسلامی کوشش و جدیت کرد برو شیر درنده اش ای دغل مپندار خود را چو روباه شل علم و معرفت آموخت و همواره باید مواظبت بکنیم از نفسهایمان که شیطان بر ان غلبه نکنند تا خداوند نیز نفس مطمئنه و بهشت را عطا نماید و انقدر عشق به امام عزیز در وجودم شعله می کشد که از حوصله این ورق خارج است ققط تنها چیزی که می توانم بگویم این است که خداوند وجودش را تا ظهور حضرت مهدی برای امت اسلامی مستضعفان جهان حفظ بفرما.

خدمت مادر عزیزم امیدوارم که مرا ببخشید بنده نمی دانم از زحمات بی نظیر شما چگونه قدردانی کنم انشاالله خداوند به شما توفیق عنایت دهد.اسلام چنین گفته است در جهت تداوم و گسترش انقلاب اسلامی کوشا باشید و از خدا برایم طلب عفو کنید مادرم اگر می خواهی گریه کنی برای اباعبدالله الحسین(ع) و برای فاطمه زهرا(س) و مظلومیت اهل بیت گریه کنید.خدمت پدر عزیز بزرگوارم مرا ببخشید و همچنین امیدوارم که با اداب و احکام اسلامی آشنایی بیشتر پیدا کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.