بهروز بیگلو

 

بیگلو، بهروز: دوم خرداد ۱۳۴۴، در روستای ‏ملالار از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش افسانه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۳، در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۴ ‏پس از تفحص در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد. بیگلو، بهروز: دوم خرداد ۱۳۴۴، در روستای ‏ملالار از توابع شهرستان زنجان به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش افسانه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند ۱۳۶۳، در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید. پیکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و سال ۱۳۷۴ ‏پس از تفحص در مزار پایین شهرستان زادگاهش به خاک سپرده شد.

وصیتنامه: ای برادرانم جای مرا در سنگر خالی نگذارید، و تفنگ مرا برداشته و قلب دشمن را نشانه بگیرید که پیروزی از آن ماست و شما خواهرانم همیشه حجاب اسلامی را رعایت کرده و زینب وار باشید

خاطره: یک شب خواب دیدم توی تاریکی راه می روم، بعد از مدتی روشنایی کوچکی دیدم، جلوتر رفتم وارد اتاقی شدم.گوشه اتاق سماوری روشن بود و قوری روی آن بود، پرسیدم بهروز کجاست؟

یک نفر گفت: اینجا اتاق بهروز است، الان خودش می آید.

راوی: مادر شهید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code