شهید سید ابوالحسن صفوی

دسته: سرداران شهید زنجان
جمعه - ۳۰ آبان ۱۳۹۴

 

 

 

 

 

 

سید ابوالحسن در سال ۱۳۴۰ در خانواده مستضعف و مذهبی چشم به جهان گشود . در آن دوران شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام امت در حال شکل گرفتن بود . شهید ابوالحسن صفوی مصداق فرموده حضرت امام (ره) بود موقعی که فرمود : نیرو های من در گهواره اند . همین جوانان بودند که در هنگام شروع نهضت امام شروع به فعالیت نموده در تمام جریانات انقلاب بوده اند . در تظاهرات و راه پیمائیها و در پیروزی انقلاب سینه سپر کرده دوشادوش سایر جوانان انقلابی از امام امت ، حمایت کرده و انقلاب را به پیروزی رساندند.

بعد از آن درگیری با منافقان را داشت و بعد از پیروزی انقلاب نیز در شهرها ، مدارس ، خیابانها و حتی در درگیری خیابانی تا حمله جنایتکارانه آمریکا توسط صدام خون آشام از منطقه جنوب ایران بود . شهید بفرمان اماش جذب سپاه شده و قدم به پادگانهای آموزشی گذاشته پس از طی دوره ای به جبهه های نبرد حق علیه باطل ستافته بود . در کنار سایر همرزمان برای دفاع از میهن و انقلاب عزیز و به جنگ صدامیان رفتند . ابتدا در عملیات محرم شرکت کرد و پیروزمندانه به خانه برگشت و بعد از آن در مرحله دوم در عملیات والفجر ۴ شرکت کرده و پیروزمندانه عملیات را بپایان رسانید تا اینکه شهید به عملیات خیبر رفت . شهید ابوالحسن ، دیگر سرمست معشوقش شده بود . دم از رفتن بسوی معشوق را می زد و لحظه ای آرام و قرار نداشت . همه اش صحبت بسوی یار و همرزم شهیدش و پیش برادر شهیدش را داشت که بالاخره در عملیات سخت و پیروزمندانه خیبر در حین اجرای عملیات بسوی یارش شتافت و ندای حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

توصیه های شهید

  • پیروی از امام پشتیبان ولایت فقیه باشید.
  • جبهه ها خالی نکنید.
  • مسائل اخلاقی را رعایت کنید.
  • شما را بخدا قسم می دهم با هم متحد باشید.
  • دعا کنید که اسلام و انقلاب ایران و تمامی انقلابهای اسلامی پیروز شوند.
  • عزیزانم مثل آن کسانی نباشید که وقتی یک حادثه ناگوار برایشان پیش می آید خدا را فراموش می کنند.

من امیدوارم از آن کسان بد نباشید که انشا ا . . . نخواهید بود و از مردان خدا باشید که در چنین مواردی خدا را شکر می کنند.

 خصوصیات اخلاقی شهید

با خانواده و فامیل بیش از حد مهربان و با محبت بود . به دوست و همسایه سفارش به نماز اول وقت را می کرد و آنها را به اخلاق و رفتار خوب سفارش می نمود . در صورت پیش آمدن مشکل به آنان دلداری می داد و در حد توان مشکلات را حل می کرد .شهید ، خانواده خود و اقوام را به غیبت نکردن و دروغ نگفتن سفارش می کرد . مخصوصاً در مورد بچه ها می گفت : با آنها به احترام رفتار نمائید . راستگویی و درستکاری را از اول به آنها بیاموزید .با رفتار خوب خودتان آنها در درس بدهید . به خواهرانی که نمی توانستند در جبهه های حق علیه باطل شرکت نمایند سفارش خدمت در پشت جبهه را می نمود .علاقه زیادی به ائمه اطهار مخصوصاً امام حسین (ع) داشت و هر شهیدی که به لقاء الله می پیوست می گفت : در مجلسش بخاطر امام حسین (ع) و یارانش گریه کنید.

                                                                                                         

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس