نه به ياد من، بلكه به ياد حسين (ع) مظلوم كه در دشت كربلا شهيد شد گريه كنشهید حسین حبیبی

دسته: شهدای نوجوان
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶

تاریخ‌تولد :۱۳/۰۳/۱۳۴۸
تاریخ شهادت :۰۳/۱۰/۶۵

اولا” فکر مى‌کنم که شایستگى حتى یک وصیتنامه را هم نداشته باشم، ولى اول وصیت نامه مولاى متقیان را مى گویم که پندبگیرم و بگیرید:
اوصیکم بتقوى الله و نظم امرکم-وصیت مى کنم شما را به تقوى و نظم در کارهایتان .
بله، وقتى این وصیت مولاى ما باشد آخر من حقیر چه سخنى مى توانم بگویم .وقتى وصیتنامه امامان و پیامبران چنین است من کوچک و ذلیل چه وصیتنامه‌اى مى‌توانم پر معنى تر ازآن بگویم و با چه کلمات زیباترى آن جمله‌ها را زینت دهم که در خود چنان سواد و دانش را ملاحظه نمى کنم.
اى مردم و اى کسانیکه به آل محمد و على ایمان آورده‌اید ، همیشه نام خدارا سرلوحه کارهایتان قرار دهید و همیشه با یاد و نام او کارها را پیش ببرید که با نام اوست که در کارها موفق شده و دلها را جلا و آرامش مى دهد . همیشه براى رضاى او کار کنید و هدف قربه الى الله باشد. او خالق است و ما مخلوق و او سرور است و ما نوکران و بنده او .
وصیت مى کنم شما را به پرهیزکارى و خلوص نیت ، اى اهل کتاب و اهل ایمان ، اى خلق خدا هیچ کارى نیست که بزرگتر و با ارزش تر از جهاد در راه خدا باشد ، که حقا” بر همه واجب است .اى مردم در کارهاى خود شکر و سپاس را فراموش نکنید، دعا کنید و مرا فراموش نکنید و مرا دعا کنید که خداوند دوست دارد عبادت و دعا گویان را .
اى مردم! لازمه خدا پرستى، ایمان ، جهاد، ایثار و صبر است که مومن واقعى براى اجراى احکام خدا و براى رسیدن به او باید این کارها را توشه و وسیله‌اى براى رسیدن به مقصود خود یعنى لقاءالله قرار دهد و کسیکه به محمد (ص) گروید، ماموریت استقامت و بردبارى و سعى و صبر و پایدارى در برابر مشکلات را دارد.
اى مردم! حرص و طمع به مال دنیا چشمان شما را فرا نگیرد که این دنیا مثل سراب است و همه اینها فانى و زودگذرند که باید براى سفرى دور با آذوقه‌اى فراوان و مناسب (آماده‌براى‌این) سفر شویم (و به راه خود) ادامه دهیم تا به مقصد خود برسیم. بله باید توشه خود را با اعمال خوب و صالح زینت دهیم تا در آن دنیا ضامن سعادت و خوشبختى ما گردد .{که }((الدنیا مزرعه الاخره)) این دنیا مزرعه آخرت است ، باید کوله{بار} خود را از کارهاى نیک و حسنات پرکنیم تا در آن دنیا کمبود نداشته و سرفراز نامه اعمال خود را در دست راست داشته باشیم انشاءالله.
اما وصیت من براى خانواده گرامى خود : امیدوارم که اى پدر و مادر عزیز صبر و استقامت کنید در کارهاى خود. پدر جان! مى دانم که سختى فراوانى براى بزرگ کردن من و بقیه متحمل شدى ولى بدان که این راه، راه خداست و رضاى خدا در آن است . پدر جان! مى دانم که چقدر سختى و ملامت و دشوارى کشیدى ولى بدان بعد از هر سختى آسودگى است انشاءالله . پدر جان!امیدوارم که همیشه مطیع امر خداوند منان باشى و عبادت خدا را بجا آورى و شکر او همواره بر لب داشته باشى که او است جاودان و خالق ما. پدر جان! امیدوارم که بنده شرمنده ، محتاج کرم را که فرزند شما و محتاج خدا هستم ، حلال کنى و از کارهایى که باعث ناراحتى شما گشته صرف نظر کنى و مرا ببخشى و براى من دعا کنى و از خداوند همیشه آرزوى این را بکن که در نزد ائمه اطهار و امامان سربلند باشیم. پدر بزرگوارم این جهان ، جهانى است فانى و همه رفتنى . همه باید یک روز بار سفر را ببندیم و عازم سفر گردیم،به دیارى دیگر . الان وضع ما هم مثل این مى‌ماند که در صف اتوبوس معاد هستیم که روزى نوبت سوار شدن ماهم مى شود .
پدر جان! سعى کن که آذوقه کافى براى آخرت جمع کنى که در محشر غذا گیر نمى‌آید ، مگر کسی که غذا و آذوقه براى خود آورده باشد و باید خودت حامل غذا باشى که به دردت بخورد .
مادر جان ! مادر گرامى زحمت فراوانى‌کشیدى که قادر به گفتن آن نیستم ، مادر جان، نمى دانم چگونه و با چه زبانى از شما سپاسگزارى کنم .
مادر من امیدوارم که همیشه صبر کنى و در رفتن من هیچ غم به دل راه ندهى انشاءالله. همیشه با صبر خود نمونه استقامت{باشى}و با درس{گرفتن } از زینب (س) همچون او باشى که تمام سختى ها را کشید ، اسیرى ، بى خانمانى از دست دادن برادران و کودکان خود، فرزندان برادرش و کلیه فامیل که با او بودند ، اما هیچ ناراحتى به خود راه نداد و همچون شیر زنى پاک دامن و بزرگوار تا آخر ایستاد و با رفتن تمام کسان خود از رفتن راه خود دریغ نکرد و همواره راه برادر خود حسین (ع) را ادامه داد و ایستادگى و استقامت کرد ، چون به محمد گرویده بود و ماموریت استقامت داشت و شما هم دارید ، اگر محمدى باشید که صد در صد هستید .
مادر جان تو هم شکر کن که توانستى چنین فرزندى را تربیت کرده و به جبهه بفرستى . هر موقع ناراحت شدى نه به یاد من، بلکه به یاد حسین (ع) مظلوم که در دشت کربلا شهید شد گریه کن .
مادر جان، دوست دارم که همه بچه‌ها رانصیحت کنى و به نماز جمعه بروى و آنها با حجاب باشند ، پیشه و سرمشق دیگران. دیگر سخنى ندارم و امیدوارم همیشه خوب و سلامت و یاور و یارى دهنده اسلام باشید.
خدایا، خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار ، از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا ، رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما ، به خانواده شهدا صبر عنایت فرما ، اسیران حزب‌الله آزادشان بگردان ، دشمنان قرآن را نابودشان بگردان ، آمین یارب العالمین .
صداى چاوشان رفتن آیدبگوشم هاى و هوى مردن آید عزیزان میروند نوبت به نوبتخوش آن روزى که نوبت بر من آید خدایا مهدى موعود این مولاى ارجمند و بزرگ ما را زودتر براى ما بفرست و در ظهورش تعجیل بفرما تا شاید خلق از رحمت او بهرمند گردند انشاءالله.
اى کاش چندین جان داشتم تا در راه قرآن و اسلام و امام زمان فدا مى‌کردم .
اى مردم و اى خانواده گرامى من ، این دعاها یادتان نرود و در سر نماز و در هر کجا که جاى نیایش و دعا بود انجام دهید.
اللهــم احفــظ الامــام الخمینــى حتـى ظهـور المهـدى (عج)
اللهــم اجعلنى من جندک، فـان جنـدک هـم الغـالبـون
اللهــم اجعلنى من حزبک فان حزبک هم الغالبون


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس