سپاه قدس حریف آمریکاست

دسته: اخبار
جمعه - ۵ مرداد ۱۳۹۷

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه همیشه باید اصول را در نظر داشته باشیم و از آن کوتاه نیاییم گفت : نظام اسلامی از جمله اصولی است که باید از آن حفاظت کنیم و از جان و مال خود دریغ نکنیم. اصل اساسی نگه دارنده نظام ، ولی فقیه است و ما با جان و خونمان از آن دفاع می کنیم و حاضریم هزاران بار جان بدهیم.

به گزارش نوید شاهد همدان به نقل از صدا و سیمای مرکز استان، سردار قاسم سلیمانی در یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان، قانون اساسی را از دیگر اصول اساسی دیگر در ایران اسلامی برشمرد و از مسئولان نظام و مردم خواست در هر شرایطی از قانون اسلامی تبعیت و محافظت کنند.

فرمانده سپاه قدس یکی از مشکلات امروز ایران اسلامی را در مقایسه با دوران دفاع مقدس جناحی و خطی شدن انتخاب برخی مدیران دانست و گفت : در دوران دفاع مقدس که حوادث بزرگی رقم خورد انتخاب ها بر اساس لیاقت ها و توانمندیها بود که منجر به ثبت حوادث و وقایع بزرگ در ایران اسلامی شد.

اگر می خواهیم سربلند و پیروز مندانه از این بحرانها عبور کنیم شرط آن انسجام جامعه در جهت توجه به اصول انقلاب است

او با اشاره به جنگ نابرابر دشمن گفت : امروز دشمنان با همه توانمندی علیه کشور ما وارد شده اند ،مذاکره با دشمن غیر از تسلیم نتیجه دیگری ندارد و امروز راه ما ایستادگی است که همه قبول دارند .

سردار سلیمانی با اشاره به نقش مدیران در عبور از بحران ادامه داد : مدیر باید خلاق و نوآور باشد و از دل بحران خلاقیت ایجاد کرده و بحران را سرکوب کند و به ضد بحران تبدیل کند.

این سردار سپاه در ادامه به پاسخ رئیس جمهور کشورمان در جواب یاوه گوییهای سردمداران کاخ سفید هم اشاره کرد و گفت : رئیس جمهور سخنانی که برخاسته از عمق وجود مردم ایران بود را بر زبان جاری کرد و به جامعه جسارت و شجاعت داد.

او در پاسخ به تهدیدات مکرر آمریکاییها در روزهای اخیر هم گفت : رئیس جمهور آمریکا هنوز ادبیاتش همان ادبیات قمارخانه است ، این ادبیات شکست شانیت ملت او است .

سردار سلیمانی در نقد سیاستهای ترامپ هم گفت : شما با همه امکانات خود به افغانستان حمله کردید و مردمان این کشور ضعیف را کشتید وبه مدت هفده سال با صد و ده هزار سرباز پس از یازده سپتامبر چه غلطی کردید ؟ مگر نه این است که امروز برای صلح و گفتگو التماس طالبان می کنید ، چه غلطی کردید که امروز برای ما خط و نشان می کشید ، با چه پیشینه ای امروز کشور ما را تهدید می کنید شما جنایتی بود که نکردید.

سردار حاج قاسم سلیمانی ادامه داد : شما ملت ایران را تهدید می کنید ، با این همه ننگی که در مناطق مختلف جهان به جا گذاشته اید و ناامنی که در جهان ایجاد کرده اید ، برای شما فقط سپاه قدس کافی است و نیازی به همه نیروهای مسلح ایران نیست و آقای ترامپ قمار باز بدان در آنجایی که فکر نمی کنی ما در نزدیک شماییم .

او خاطرنشان کرد : ما ملت امام حسین(ع) و شهادتیم و حوادث سختی را پشت سر گذاشته ایم ، ما مرد میدانیم و می دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما چون پایانش را ما ترسیم می کنیم ، شما امروز به منافقین انقلاب ما دل بسته اید امید شما به این است و این همه توان شماست ، شما قدرت و توان ما را در جنگ نامتقارن می دانید .

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه همچنین به نقش شهدای استان همدان در دوران دفاع مقدس و نبرد با داعش و حامیان آنها در دفاع از حرم حضرت زینب(س) اشاره کرد و گفت : این شهر، شهر شهیدان بارز و پر افتخار انقلاب است، شهیدان همدانی، شهبازی ، حاجی بابایی ، دوران ، خوش لفظ و هزاران شهید دیگر.

او به نقش شهید همدانی در سوریه اشاره کرد و گفت : شهید همدانی فرصت را مغتنم شمرد و راهی را پیدا و طی کرد و وظیفه ای را که دیروز در صحرای کربلا حضرت ابوالفضل (ع) به دفاع از حریم اهل بیت و حضرت زینب(س) برعهده داشت به عهده گرفت و زیبا انجام داد و نگذاشت گرد اهانت بر بارگاه کبریایی حضرت زینب (س) بنشیند .

او به عملیات رمضان و اهمیت آن هم اشاره کرد و افزود : عملیات رمضان خیلی سخت و سنگین بود و نقش موثری در عقب نشینی دشمنان داشت.

در مراسم یادواره شهدای عملیات رمضان پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده عملیات رمضان در منطقه عملیاتی کوشک تشییع و همچنین از کتاب “رقص خاکریزها ” خاطرات عملیات رمضان نوشته آقای محسن سیفی کار رونمایی شد.

سردار حاج قاسم سلیمانی در ابتدای ورود به همدان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام والای آنها ادای احترام کرد .

نماینده ولی فقیه در استان همدان هم در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای حرم گفت : این شهیدان حاصل تربیت پدران و مادران صالحی هستند که فرزندان خود را در مسیر اسلام و انقلاب تربیت کرده اند.

آیت اله محمدی با قدردانی از سردار سلیمانی به عنوان یک عنصر ارزشی افزود : ایشان عارف شب و شیر میدان حماسه و دفاع از حریم مقدس دین در روز است. .

او خاطرنشان کرد : انسان در بستر تکامل به جایی می رسد که ولی نعمتان عالم تاج سروری برسر آنها می زنند و مورد کرامت قرار می گیرند .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس