تشییع ۱۳۵ شهید گمنام وطن در تهران برگزار می شود

دسته: اخبار
پنجشنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, مراسم تشییع پیکر مطهر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس دقایقی پیش با حضور پرشور مردم عزادار و شهیدپرور تهرانی از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد.

این مراسم باشکوه با قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و مداحی و مرثیه سرایی محمدرضا طاهری همراه خواهد بود.

پیکر مطهر این ۱۳۵ گمنام دوران دفاع مقدس پس از تشییع و همراهی مردم تهران به سمت خیابان حافظ و چهارراه کالج ادامه مسیر داده و در انتها به معراج شهدای مرکز واقع در خیابان بهشت خواهد رسید.

برپایه این گزارش، پیکرهای مطهر ۱۳۵ شهید گمنام دوران دفاع مقدس طی عملیات های اخیر تفحص توسط کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده است.

از این تعداد شهدا،۱۷شهید شناسایی شده و در اختیار خانواده هایشان قرار خواهد گرفت و پبکر ۴۵ شهید دیگر احتمال شناسایی دارند.

گفتنی است پس از مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدا در تهران، این مراسم در روز ۲۶ شهریورماه در مراکز استان و شهرستان های آنان ادامه می‌یابد.این شهدا از عملیات های کربلای ۵،والفجر ۸،والفجر ۱ و مناطق شلمچه،شرهانی،جزیره بوارین و نفت شهر و سومار هستند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس